Marka İncelemeleri

Mekik Motors İncelemesi

Bugün Türkiye’nin ilk ve önemli araç üstü çadır firmalarından biri olan Mekik Motors markasını incelemeye alıyoruz. Yazımızın ilerleyen kısımlarında detaylarını görebileceğiniz üzere Mekik Motors markası bizi çok şaşırttı. Google arama sonuçlarında hatalar, araç üstü çadır gibi önemli bir anahtar kelimede ilk 100’de yer alınmaması, İnstagram hariç diğer tüm sosyal medya platformlarındaki düşük seviyedeki varlık bu markaya kesinlikle hiç yakışmıyor. 

mekik motors

Mekik motors araç üstü çadır yanında çok sayıda farklı ürünü de olan son derece başarılı bir firma olmasına rağmen dijital dünyada sorunlar yaşadığı ortada. Kendilerine acilen bir ajans ile çalışmaya başlamalarını tavsiye ediyoruz. İnstagram’da bu kadar başarılı iken diğer mecralardaki eksiklik kesinlikle böyle bir firma için kabul edilemez. 

Google İşletmeler Profili

İnternet sitesi : www.mekikmotors.com.tr

Telefon numarası : 0850 346 9065

Adres : Ataşehir Ferhat Paşa, Mahallesi, 14. Sk. No:76, 34799 Ataşehir/İstanbul

Google işletmeler profilinde 3 yıldır topladığı 105 farklı yorum bulunuyor. Bu 105 yorum içerisinde 2 tanesi hariç neredeyse tamamında pozitif yorumlar almış. Şikayetvar sayfasında açılan tüm şikayetler de pozitif bir yaklaşımla tatlıya bağlanmış görünüyor. Firmanın genel hatları ile müşteri memnuniyetine önem verdiğini ve ortaya çıkan sorunları çözebildiklerini sanırım gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Ayrıca Google işletmeler profillerine İngilizce yerine Türkçe internet sitelerini eklemenin daha doğru olacağına inanıyoruz.

İnternet Sitesi Genel Analizi

internet sitesi analizi

Semrush aracı ile internet sitesinin parametrelerini incelediğimizde son birkaç ayda Mekik Motors’un dijital kısmında işlerin pek iyi gitmediğini görebiliyoruz. Anahtar kelime sıralamalarında ve trafikte çok ciddi bir düşüş söz konusu. Backlinkleri incelediğimizde ise markanın bu konuya hiç yatırım yapmadığını görüyoruz. Ana trafik kaynağı olması gereken araç üstü çadır anahtar kelimesinde ilk 100’de yer almıyor.

mekik motors araç üstü çadır sıralaması

Anlık bir hata mıdır yoksa farklı bir sorun mu vardır şimdilik bilemiyoruz ancak Mekik Motors araması yapıldığında ilk sırada kendi internet sitelerinin ürünler sayfası çıkıyor ve bu sayda da silindiği için 404 veriyor. 404 sayfasına gerekli ayarlamalar yapılmadığı için de ana sayfaya gitmek bile mümkün olmuyor. Potansiyel müşterileri kaçırmalarına sebep olacak bu durumu muhtemelen en kısa süre içerisinde çözeceklerdir. Biz de durumu takip edip sonrasında yazımızın bu kısmında güncelleme yapacağız.

mekik motors google

Sosyal Medyada Mekik Motors

Bugüne kadar incelediğimiz tüm araç üstü çadır markaları arasında Mekik Motors açık ara sosyal medyayı en iyi kullanan şirket olarak öne çıkıyor. Zaten takipçi sayılarına bakıldığında bile ne kadar önde oldukları kolaylıkla görülebiliyor. Araç üstü çadır markaları hakkında detaylı bir analiz yayınladığımız sayfamızda tüm şirketleri karşılaştırmalı olarak bir arada görebilirsiniz.

mekik motors instagram hesabı

Mekik Motors’un Twitter’da ise 2015’te açtığı ancak sonrasında ne olduğunu anlayamadığımız bir şekilde 2020 yılından sonra paylaşım yapmadığı bir hesabı bulunuyor.Muhtemelen bir şekilde yönetimini kaybettikleri bu hesaba alternatif bir hesap daha açmışlar ancak bir süre sonra bu hesap da askıya alınmış. Maalesef marka şu anda Twitter’da aktif değil gibi görünüyor.

mekik motors twitter hesabı

AdNet

AdNet SEO, web tasarım, sosyal medya ve dijital pazarlama ajansının resmi hesabıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu